Pomimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnym wieku dba o to, aby jedzone posiłki były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O specjalne preparaty. Jako że dziedzina odżywek wciąż jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc wiedzieć, czym kierować się przy zakupie preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Bywa jednak że niektórych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy dostarczyć wraz z pożywieniem. Decydując się na odżywkę można poradzić się aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych elementów potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Na naszej stronie zapoznasz się z artykułem o minerałach dla kobiet
Z pomocą właściwego preparatu mamy możliwość przykładowo zniwelowania odmiennych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy karmiących piersią pań. Z kolei jeżeli borykamy się z częstym zmęczeniem lekarstwem może być specyfik zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki rodzaj preparatu nabędziemy. Konieczne jest jego właściwe dawkowanie – regularne, lecz nigdy nie zbyt częste.