Dzisiaj kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras Kraków

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, dlatego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, niemniej jednak w głównej mierze również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje wiele radości, jednak również o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek również o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.