Wśród wielu miast w Polsce, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu innych polach. Staje się regionem przyjemnym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pomocne nowości w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały załatwiono w przeciągu ostatniego czasu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo pomogły w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie akcje w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że gmina wzbogaciła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca dla ludności.
Szerokie innowacje nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie oznacza to jednakowoż, że nie funkcjonują. Zwykle nie interesują nas fakty, które nie są bezpośrednio z nami związane. Typowemu obywatelowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się robi. Tymczasem miasto rozrasta się z każdym dniem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, jakie pomagają nam lepiej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem możliwości kulturalnych. Wartość Krakowa idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym akcje nie tyczą się jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale też są połączone z pełnym województwem małopolskim. Dlatego zamiast utyskiwać lecz dostrzec zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość utrzymania tempa zmian – umożliwią Krakowowi stać się wspaniałą stolicą małopolski.
kultura w Krakowie